Kunnon Kevätpäivä perjantai 18.5.2018 Kuhmo, Oppimiskeskus

Kunnon Kevätpäivä järjestetään perjantaina 18.5.2018 Kuhmossa
Oppimiskeskuksen sekä urheilukeskuksen ympäristössä.

Perinteisesti luvassa on reipasta liikkumista ja
iloista yhdessä oloa kevätkauden päätöksen kunniaksi.

Tapahtumaan järjestetään yhteiskyydityksiä ympäri Kainuuta. Tarkemmat tiedot löytyvät alta jokaisen kunnan kohdalta.

Lisätietoja tapahtumasta:

Kajaani
Kainuun Liikunta, p. 08 - 632 590, toimisto@kainuunliikunta.fi
Ilmoittautuminen täältä. Lataa esite tästä.

Sotkamo
Lataa esite tästä.            
Lisätiedot: Noora Jauhiainen, p. 044 750 2328, noora.jauhiainen@sotkamo.fi

Kuhmo
Lataa esite tästä. 
Lisätiedot: Kuhmon uimahalli, p. 044 - 725 5417, uimahalli@kuhmo.fi

Puolanka
Lataa esite tästä. 
Lisätiedot: Tuulikki Kemppainen, p. 040 - 596 2942, tuulikki.kemppainen@puolanka.fi

Suomussalmi
Lataa esite tästä. 
Lisätiedot: Kiannon kuohut, p. 044 - 777 3185, kylpyla@suomussalmi.fi

Hyrynsalmi
Lataa esite tästä.
Lisätiedot: Mikko Holappa, p. 044 - 710 4426, mikko.holappa@hyrynsalmi.fi

Ristijärvi
Elisa Pääkkönen, p. 044 - 715 9310, elisa.paakkonen@ristijarvi.fi

Paltamo
Lataa esite tästä. 
Anu Leinonen, p. 044 - 750 0738, anu.leinonen@paltamo.fi

Vaala
Jenna Leinonen, p. 0400 - 855 926, jenna.leinonen@vaala.fi


Tapahtuman järjestää: Kainuun Liikunta ry, Kuhmon kaupunki sekä Kajaanin ammattikorkeakoulu
 

 - Liikunta yhdistää Kainuussa -